Aktualności

Rozszerzony zakres akredytacji

2015-08-05

Miło nam poinformować, że na stronie PCA pojawił się nowy rozszerzony zakres akredytacji dla Laboratorium Badań Ogniowych i Laboratorium Akustycznego. Szczegóły w zakładce akredytacja.

Zapraszamy do współpracy.

IV Grill pomiarowy się zbliża

2015-08-05

Zapraszamy do uczestnictwa w SEMINARIUM pt."IV GRILL POMIAROWY".

 

III GRILL POMIAROWY

2014-09-23

Trzeci Grill Pomiarowy w Centrum Techniki Okrętowej S.A. przeszedł już do historii. Tak samo jak w poprzednim roku dopisała nam słoneczna pogoda ale przede wszystkim licznie przybyli goście.

Częśc seminaryjna była poświęcona innowacjom w produktach stolarki otworowej a w szczególności roli badań akustycznych i ogniowych w ciągłym procesie doskonalenia produktów. Swoje doświadczenia i wyniki prac prowadzonych w Zespole Laboratoriów Badań Środowiskowych CTO S.A. prezentowali nasi znakomici goście: Pruszyński Sp. z o.o., Knauf Sp z o.o., Vetrotech Saint-Gobain Poland i Porta KMI Poland Sp z o.o.


Po części seminaryjnej goście zostali zaproszeni na pokazy w zespole Laboratoriów Badań Środowiskowych. W Laboratorium Badań Ogniowych odbyło się badanie odporności ogniowej konstrukcji przeszklonej, które wszyscy śledzili z zainteresowaniem. Natomiast w Laboratorium Akustycznym goście mogli obejrzeć komory do pomiaru izolacyjności akustycznej oraz pokaz w komorze mocy akustycznej.

Przyjemną kontynuacją przedpołudniowego seminarium był grill na tarasie zlokalizowanym na dachu nowego biurowca CTO.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas.Zapraszamy do współpracy... i rezerwujcie Państwo czas na dzień 04.09.2015 na IV GRILLA POMIAROWEGO.

 

 

 

 

 

 

 

 

Laboratorium Ogniowe - uznanie Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO)

2014-08-04

Miło nam poinformować, że Laboratorium Ogniowe po raz kolejny znalazło się na wykazie publikowanym przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) - List of recognized test laboratories (SSE.1/Circ.111 z czerwca 2014) - laboratoriów uznanych w zakresie badań ogniowych konstrukcji okrętowych. Tym bardziej jest nam miło poinformować, gdyż Laboratorium Badań Ogniowych CTO S.A. jest jedynym polskim laboratorium uznanym przez IMO w zakresie 3 części FTP Code.

SSE.1/Circ.111

III GRILL POMIAROWY - 05.09.2014

2014-07-17

Zapraszamy do uczestnictwa w SEMINARIUM pt."III GRILL POMIAROWY".

 

Nowy zakres akredytacji

2014-07-17

Miło nam poinformować, że na stronie PCA pojawił się nowy rozszerzony zakres akredytacji dla Laboratorium Badań Ogniowych i Laboratorium Akustycznego. Szczegóły w zakładce akredytacja.

Zapraszamy do współpracy.