Aktualności

Laboratorium Ogniowe - uznanie Międzynarodowej Organizacji Morskiej (IMO)

2014-08-04

Miło nam poinformować, że Laboratorium Ogniowe po raz kolejny znalazło się na wykazie publikowanym przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) - List of recognized test laboratories (SSE.1/Circ.111 z czerwca 2014) - laboratoriów uznanych w zakresie badań ogniowych konstrukcji okrętowych. Tym bardziej jest nam miło poinformować, gdyż Laboratorium Badań Ogniowych CTO S.A. jest jedynym polskim laboratorium uznanym przez IMO w zakresie 3 części FTP Code.

SSE.1/Circ.111

III GRILL POMIAROWY - 05.09.2014

2014-07-17

Zapraszamy do uczestnictwa w SEMINARIUM pt."III GRILL POMIAROWY".

 

Nowy zakres akredytacji

2014-07-17

Miło nam poinformować, że na stronie PCA pojawił się nowy rozszerzony zakres akredytacji dla Laboratorium Badań Ogniowych i Laboratorium Akustycznego. Szczegóły w zakładce akredytacja.

Zapraszamy do współpracy.

CTO członkiem EGOLF

2013-12-16

Miło nam poinformować, że CTO S.A. zostało członkiem EGOLF (European Group of Organisations for Fire Testing, Inspection and Certification). Poniżej podajemy link do certyfikatu.

CTO S.A. - EGOLF Membership

Nowy zakres akredytacji

2013-11-21

Miło nam poinformować, że na stronie PCA pojawił się nowy rozszerzony zakres akredytacji dla Laboratorium Badań Ogniowych i Laboratorium Akustycznego. Szczegóły w zakładce akredytacja.

Zapraszamy do współpracy.

II GRILL POMIAROWY - 06.09.2013

2013-09-06

Drugi Grill Pomiarowy w Centrum Techniki Okrętowej S.A. przeszedł już do historii zarówno za sprawą słonecznej i ciepłej pogody tegorocznego wrześniowego lata, ale przede wszystkim dzięki licznie przybyłym gościom z całego kraju.


W części seminaryjnej była okazja do wysłuchania kilku ciekawych prezentacji poświęconych praktycznym aspektom badań ogniowych i akustycznych różnych konstrukcji budowlanych, a także certyfikacji wyrobów. Ponadto była możliwość poznania bliżej nowych rozwiązań konstrukcyjnych firmy Promat Top. sp. z o.o. oraz Aluprof S.A., a na sam koniec również informacji o projekcie EcoRefitec.

Po części seminaryjnej goście zostali zaproszeni na pokazy w zespole Laboratoriów Badań Środowiskowych. W Laboratorium Badań Ogniowych odbyło się półgodzinne badanie odporności ogniowej drzwi, które wszyscy śledzili z zainteresowaniem. Natomiast w Laboratorium Akustycznym goście mogli obejrzeć komory do pomiaru izolacyjności akustycznej oraz pokaz w komorze mocy akustycznej.

Przyjemną kontynuacją przedpołudniowego seminarium był grill na tarasie zlokalizowanym na dachu nowego biurowca CTO.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas i zapraszamy do współpracy!

Fotorelację z tego wydarzenia umieścił również portal internetowy trojmiasto.pl, a krótką relację video także portal GospodarkaMorska.tv.